Psikolojik Bir Test

Asagidan 9 resimden hangisi size uygun - yakin geliyorsa secin ve alttaki aciklamasini okuyun. Bu resimler psikologlar tarafindan ortaya cikarilmis, test edilmis, renkler ve sekiller degiserek bu hallerini almislar. Bende bunu üye oldugum bir mail grubunun mailinden gördüm bugün ve paylasmak istedim.

 

 

 

 

 

1- Içedönük - Hassas – Kolay etkilenen Kendinizle ve çevrenizle ilgili düsüncelere etrafinizdaki çogu kisiden daha sIk ve daha derin bir sekilde dalIyorsunuz. Üstünkörü hareketler ve konusmalardan nefret ediyorunuz. Geyik muhabbeti yapmaktansa yalniz kalmayi tercih edebiliyorsunuz. Ama yakin arkadaslarinizla olan iliskileriniz o kadar kuvvetli ki bu da size ihtiyaciniz olan uyumu ve gücü getiriyor. Yine de yaLnIz basIna kalmaktan hiç sIkILmIyorsunuz.

2- Özgür - Geleneklere karsi - Tutulamayan Kendinizi gelistirmenizi saglayacak özgür ve kimseye bagli olmayan bir hayat pesindesiniz. Hobilerinizde ya da isinizde sizi basariya ulastiracak yeteneklere sahipsiniz. Bagimsizliga olan düskünlügünüz bazen sizden beklenilenin tam tersini yapmaniza neden olabiliyor. Öyle her gördügünüz seye üzerinde düsünmeden uyacak tiplerden degilsiniz. Aksine kendi fikirleriniz dogrultusunda gitmeyi yani akintiya karsi kürek çekmeyi seviyorsunuz.

3- Dinamik - Aktif - Disadönük ilginç ve çesitli islere girebilmek için risk almaktan kaçinmiyorsunuz. Rutin bir hayat sizi etkisiz hale getirebiliyor. En çok sevdiginiz sey tüm olaylarda basrol oynamak. Aslinda olaylari baslatan kisi de siz oluyorsunuz.

4- Ayaklari yere basan - Dengeli - Uyumlu Komplike olmayan ve dogal bir yasami, bir aski ve isi amaç edinmissiniz. Insanlar size saygi duyuyor çünkü sizin ayaklariniz öyle bir yere basiyor ki herkes sizden destek aliyor. Siz de bu insanlara güven saglamayi biliyorsunuz. Çok sicak ve insancil olarak taniniyorsunuz. Basmakalip ve çok abartili olan herseyi reddediyorsunuz. Modanin getirdigi yeniliklere de bagli degilsiniz. Aksine, sizin için giyim pratik ve rahat olmali.

5- Profesyonel - Pragmatik - Kendini taniyan Hayatini eline alip sansini kadere birakmak yerine yaratmayi sevenlerdensiniz. Problemlerinizi pratik ve karisik olmayan yöntemlerle çözüyorsunuz. Günlük hayatinizda gerçekçi olmayi tercih ediyorsunuz. iste ise herkes sizi sorumluluk sahibi olarak taniyor. Sizin kendinize olan güveniniz sayesinde etrafinizdakiler de sizden güç aliyor. Fikirlerinizi uygulamaya koyana kadar rahat edemiyorsunuz.

6- Barisçil - Tedbirli - Agresif olmayan Anlasmasi kolay bir insansiniz. Kendi özel hayatiniza ve özgürlügünüze düskün oldugunuz için de arkadaslarinizi pek yormuyorsunuz. Bazen hayatin anlamini düsünmek ya da kendi kendinize eglenmek için her seyden uzaklasip yalniz kalmak istiyorsunuz. Bu yüzden de kaçabileceginiz güzel mekanlar nerede biliyorsunuz ama siz yalnizlik düskünü bir insan da degilsiniz. Sadece hayatin size vermis olduklarini takdir eden, dünyayla barisik bir insansiniz.

7- Dikkatsiz - Oyunsever – Neseli Spontane ve özgür bir hayati seviyorsunuz. Hayata bir kere gelinir ilkesinden yola çikarak dolu dolu yasamayi istiyorsunuz. Çok merakli ve her yeni seye açik bir insansiniz. Tüm degisikliklerin sizi büyüttügüne inaniyorsunuz. Bagli kalmak kadar sizi sikan bir sey yok. Sürpriz yapmaktan ve sürprizlerle karsilasmaktan çok hoslaniyorsunuz.

8- Romantik - Hayalci – Duygusal Çok duygusal bir insansiniz. Olaylari gerçekçi tarafindan görmeyi reddediyorsunuz. Sizin için duygularinizin size söyledikleri önemli. Ayrica yasamda hayallere yer olmasi gerektigini savunuyorsunuz. Romantizmi reddeden ve her seyi akilci bir yolla çözmeye çalisan insanlarla anlasamiyorsunuz. Hayallerinizi, duygularinizi sinirlayacak her seyi reddediyorsunuz.

9- Analitik - Güvenilir - Kendinden emin Hayatinizi insanlarin gözden kaçirdigi küçük degerli taslarla doldurmayi seviyorsunuz. Bu nedenle kültür sizin hayatinizda önemli bir yer oynuyor. Yine de siz sIk ve zarif duygularinizin çevreden etkilenmemesini sagliyorsunuz. Sizin için zarif ve görgülü bir hayata sahip olmak çok önemli. Ve yine ayni tarzdaki insanlarla birlikte olmayi tercih ediyorsunuz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !